Niedoceniane właściwości kolagenu.

Niedoceniane właściwości kolagenu.

Czas biegnie nieubłagalnie. W ciele każdego człowieka codziennie zachodzi mnóstwo różnych procesów. Również procesy starzenia się organizmu. Jest to proces, którego nie można zatrzymać. Można go jednak spowolnić poprzez stosowanie odpowiedniej diety, suplementacji oraz pielęgnacji. Idealnym produktem, który się do tego nadaje jest niewątpliwie kolagen.

Co to właściwie jest kolagen i dlaczego ma tak istotne znaczenie dla naszego zdrowia wyglądu?

Zanim odpowiemy na pytanie czym jest kolagen warto poznać budowę skóry.
Jak większość ludzi wie, skóra składa się z trzech warstw:

  • naskórek
  • skóra właściwa
  • tkanka podskórna.

Naskórek jest tą warstwą najwyższą, odpowiada ona za utratę wody z komórek oraz tkanek. Kontroluje te procesy. Pod naskórkiem mamy już skórę właściwą zawierającą naczynia krwionośne, nerwy oraz mieszki włosowe. To właśnie ta warstwa składa się z białka zwanego kolagenem. Białko to ma budowę przypominającą sieć włókien, stanowiących ramy wzrostu dla naczyń krwionośnych oraz komórek.  Białko to jest niezwykle ważnym wsparciem dla skóry. Głębiej, pod skórą właściwą  znajduje się tkanka podskórna, składająca się z tkanki tłuszczowej oraz tkanki zawierającej większe naczynia krwionośne a także nerwy. Tkanka ta odpowiada za zachowanie ciepła jak również ma za zadanie  ochronę ważnych organów wewnętrznych
.

Kolagen jest  białkiem prostym, zbudowanym z aminokwasów, należących do białek włóknistych. Jego budowa przypomina długie spiralne łańcuchy w których występuje 19 aminokwasów. Tymi najważniejszymi są glicyna, prolina,  hydroksyprolina, hydroksylizyna.

Wraz z wiekiem organizm człowieka traci zdolności do syntezy kolagenu. Może to się objawiać różnymi dolegliwościami. Często ludzie starsi odczuwają dyskomfort lub nawet ból w obrębie stawów. Dlaczego tak się dzieje?

Stawy w organizmie są  ruchomym połączeniem kości.  To miejsce łączenia zwane jest łożyskiem. To właśnie tutaj dużym problemem jest tarcie. Z tego powodu powierzchnie stawowe pokryte są chrząstką szklistą i błoną stawową. Ich zadaniem jest wytwarzanie mazi, smarującej ruchome części  kości, które się ze sobą stykają. Maź ta potrzebna jest aby wyeliminować ewentualny ból.
Kolagen odpowiedzialny jest za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej. Zapewnia on również chrząstce elastyczność oraz twardość. Ponadto kolagen ogranicza aktywność enzymów które odpowiedzialne są za różnego rodzaju bóle  reumatyczne. Ponadto jego zadaniem jest odnowa chorobowo zmienionych tkanek.

Jeśli problem ze stawami dotyczy kogoś z rodziny bądź przyjaciół warto polecić im kolagen na stawy. Może być to również świetny prezent pod choinkę.  Szczególnie polecany jest Kolagen naturalny Graphite oraz Silver. Produkty te można zakupić na stronie https://www.lagenko.pl. Kolagen oferowany na stronie Lagenko może być używany do skóry nawet bardzo wrażliwej, gdyż ma on bardzo małą liczbę składników co czyni go wyjątkowym produktem. Kolagen na prezent z pewnością ucieszy każdego, kogo męczą bóle stawów.

kolagen