Jaki prezent dla koleżanki

Jaki prezent dla koleżanki

Kupowanie prezentów i ich wręczanie to jedna z najmilszych czynności. Szczególnie gdy dotyczy ona przyjaciół, których znamy „na wylot”. Cały rok spotkań, rozmów, wspólnych wyjść do sklepu czy kina dostarcza nam wzajemnych informacji o sobie, które w odpowiednim momencie wykorzystamy. A takim momentem, w którym musimy sięgnąć do naszych obserwacji i przemyśleń to czas, gdy musimy kupić i i uroczyście wręczyć prezent dla koleżanki. 

Dla kogo prezent?

Gdy zastanawiamy się, co kupić naszej przyjaciółce na prezent, w pierwszej kolejności dobrze jest pokusić się o zdefiniowanie jej osoby. Kim jest, co lubi, co kocha i nienawidzi. Czy lubi kino, czy preferuje jednak teatr. A może kocha muzykę i odda za nią wszystko? Jakie ubrania lubi, wyprzedzające modę, czy może vintage? Lubi czytać czy nie znosi tej czynności? Samo zebranie informacji o naszej przyjaciółce dostarczy nam mnóstwo niebanalnych pomysłów.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Przecież doskonale znamy ulubione sklepy odzieżowe naszej koleżanki. Wiemy, do której sieciówki zawsze wejdzie, a którą ominie nawet nie patrząc na witrynę. Dlatego doskonałym pomysłem na prezent dla koleżanki jest karta upominkowa z jej ulubionego sklepu. To jeden z najlepszych pomysłów, jaki przydarzył się marketingowi. Kupujemy bowiem pewniaka. Jeżeli karta pochodzi z ulubionego sklepu naszej przyjaciółki nie ma żadnego niebezpieczeństwa pomyłki czy błędu. Zawsze sprawimy jej ogromną radość i to bez względu na ilość punktów wbitych w sprezentowaną kartę. Każda z kart upominkowych jest ważna przez dłuższy okres czasu, a to sprawia, że kwota na niej może się nawet zwielokrotnić.

Niebanalne rozwiązania

Doskonałym pomysłem i to wielokrotnie testowanym jest zrzutka wszystkich przyjaciółek i wręczenie solenizantce zebranej kwoty. Aby jednak nie kończyć tylko na tym zabiegu, solenizantka musi kupić sobie z zebranych środków prezent i pokazać go wszystkim przy następnej okazji. Może i jest to wygodnictwo, ale za to jakie radosne, bo kwota zawsze będzie słuszna i tym samym prezent pożądanym.

Niezwykle pożądanym prezentem może być choćby bilet lotniczy do ukochanych Włoch czy Grecji. Oczywiście należy mieć świadomość, że powstaną wszelkie okoliczności ku temu, że zostanie on wykorzystany, ale bilet lotniczy to bardzo często pierwszy krok, który inicjuje wszelką organizację wyprawy czy podróży turystycznej. Można wybrać się na nią razem. Bilet kupuje się z dużym wyprzedzeniem, jest wtedy najtańszy, a jednocześnie daje mnóstwo czasu do zorganizowania się i przygotowania do podróży również pod kątem finansowym.

Niebanalnym prezentem dla koleżanki będzie voucher do spa czy tylko zabiegi kosmetyczne, a choćby jedynie masaż relaksujący. Zawsze trudno nam się tak zorganizować, aby wygospodarować co najmniej popołudnie na zabiegi kosmetyczne. Voucher doskonale spełnia swoje zadania i inicjuje takie wyprawy. Każda koleżanka, która otrzyma podobny prezent będzie nam długo wdzięczna i jeszcze bardzo długo będzie opowiadać o swoim pobycie w spa.

Jeżeli mamy koleżankę, która uwielbia dobry teatr czy operę zawsze sprawdzają się bilety wejścia. Możemy podbić tu stawkę i kupić bilety do teatru czy opery w dużym mieście, np. w Warszawie, gdzie bilet wejścia prowadzi nas do najlepszych instytucji tego rodzaju. Oczywiście zawsze można zaproponować wspólną wycieczkę, wspólne uczestnictwo i powrót do domu. To z pewnością jest niebanalny prezent z otoczką całego pobytu i radością z doznań estetycznych.

Proste rozwiązania – bezpieczne pomysły

Gdy nie chcemy aż tak bardzo angażować się w akcję zakupu prezentu dla koleżanki, zawsze zostają nam książki i kosmetyki. Każda kobieta wychodzi z założenia, że kosmetyków w domu nigdy nie jest dość. Zawsze przyda się kolejny cień, lakier do paznokci czy szminka. Bardzo pożytecznym prezentem tego rodzaju jest zestaw pędzli do makijażu. Często zapominamy, że pędzle trzeba albo prać, albo zmieniać i latami je używamy. Dlatego prezent w postaci zestawu pędzli przyniesie ogromnie dużo radości, a jeżeli do niego jest jeszcze organizer pozwalający na utrzymanie ich w ryzach, szczęścia nie będzie końca.